Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon külastas täna Tartu Ülikooli Eesti geenivaramut, et saada ülevaade selle tegevusest ja probleemidest.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka hinnangul on geeniteadus olnud Eesti lipulaev, kuid viimastel aastatel on teised riigid hakanud selles valdkonnas järele jõudma. „Geenivaramu potentsiaali tuleks rohkem kasutada. Täiendava rahalise toetuse korral oleks võimalik Eesti geenivaramu viia uuele tasemele, et see hakkaks koostöös haiglatega rahva terviseennetusse enam panustama,“ ütles Kokk.

„Geenivaramu vereanalüüside kaudu oleks võimalik paljusid haigusi varajases staadiumis avastada ning ravi oleks tõhusam ja odavam,“ lisas Kokk.

Sotsiaalkomisjon külastab täna Tartus veel Elite Kliinikut, SA Maarja Päikesekodu ning Tähtvere Naistekeskust.

Reedel algusega kell 9 toimub hotellis London sotsiaalkomisjoni istung asendusemadusest Eestis. Istungil teevad ettekanded MTÜ Viljatusravi tugikeskus, Eesti Bioeetika Nõukogu, TÜ Kliinikumi, Eesti Naistearstide Seltsi, TÜ filosoofia ja semiootiksa instituudi ning sotsiaalministeeriumi esindajad. Kell 13.15 külastab sotsiaalkomisjon Tartu Ülikooli Kliinikumi.

Fotod TÜ Eesti geenivaramust: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/Komisjonid/XIII+Riigikogu/Sotsiaalkomisjon/15102015/

Riigikogu pressiteenistus
Kati Varblane
T: 631 6353, 516 9152
[email protected]
Päringud: [email protected]

 

Tagasiside