Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutab läbi erinevad võimalused apteegiteenuse tagamiseks maapiirkondades ning asub seejärel oktoobris välja töötama vastavat seaduseelnõu.

Riigikogu sotsiaalkomisjon ja majanduskomisjon kuulasid neljapäeval toimunud avalikul istungil ära kahe apteegiteenust puudutava uuringu tulemused ning samuti arutellu kaasatud sotsiaalministeeriumi, ravimiameti, õiguskantsleri kantselei, apteekide, ravimimüüjate ja proviisorite esindajad.

„Me arutame komisjonis välja pakutud lahendused põhjalikult läbi ning teeme seejärel otsused, et maa-apteegid jääks alles,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof.

Arutelul osalenud osapooltelt kõlasid väga erineva sisuga ettepanekud ja arvamused. Nende seas oli näiteks ettepanek hakata piirama linnaapteekide arvu kui ka tõdemus, et ravimite geograafiline kättesaadavus on Eestis marginaalne probleem, eriti võrreldes ravimite kättesaadavusega toimetuleku mõttes.

Istungil tutvustas Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse RAKE uuringu „Riiklike toetusmeetmete mõju hindamine maapiirkonna apteekide ja apteegiteenuse püsima jäämisele” tulemusi. Sotsiaalministeerium tutvustas uuringu „Üldapteekide geograafiline paiknemine ning selle vajaduse hindamine” tulemusi.

RAKE käsitles nelja võimalust, mis üldsõnaliselt seisnevad maa-apteekide rahalises toetamises, apteegiteenuse tegevusloa täiendavates tingimustes, riigiapteekide loomises ja omandipiirangutes.

Vaata fotosid.

Tagasiside