Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjon arutas oma tänasel istungil riigi valmisolekut uut tüüpi gripiviiruse A(H1N1) vastaseks vaktsineerimiseks ja raviks. Arutelu toimus seoses Sotsiaaldemokraatliku Erakonna poolt esitatud eelnõuga (620 SE), mis teeb valitsusele ettepaneku välja töötada tegevuskava gripiviirusest põhjustatud epideemia korral.
 
„Komisjon koondas kokku õigusaktid, tegevuskavad ja juhised, mis on sotsiaalministeeriumi ja selle allasutuste poolt tänaseks välja antud ja mida ka vastavalt järgitakse, kuid arutluse käigus koos sotsiaalministeeriumi, tervishoiuameti, Perearstide Seltsi ja Arstide Liidu esindajatega kerkis üles siiski rida küsimusi ja täiendavaid ettepanekuid, millele me sooviksime vastuseid,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Urmas Reinsalu.
 
Reinsalu sõnul saadab ta sotsiaalministrile komisjonis üles kerkinud küsimustele ja ettepanekutele vastuste saamiseks ka sellekohase kirja.
 
Komisjon otsustas jätkata antud teema arutelu oma korralisel istungil 7. detsembril. 
 
Ka otsustas komisjon saata Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni algatatud Riigikogu otsuse “Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele” eelnõu (620 SE) täiskogusse arutusele 10. detsembril.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside