Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjoni tänasel istungil arutati töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu (171 SE), mille eesmärk tagada Eesti Töötukassa tegevuse nõuetekohane jätkumine olukorras, kus kassa kõrgeim organ, nõukogu, on muutunud otsustusvõimetuks. 

Kuulati ära asjaomaste organisatsioonide seisukohad, et leida tööturu osapoolte vahel kokkulepe taastamaks töötukassa nõukogu tegevus ja töötukassa töövõime. Sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna märkis, et tänane istung aktiveeris oluliselt probleemide lahendamist ja kokkuleppe saavutamist. „Sotsiaalkomisjon teeb omaltpoolt kõik, et leida optimaalne lahendus koos erinevate asjaosalistega muutmaks töötukassa nõukogu taas otsustusvõimeliseks. „Ma loodan, et nii töövõtjad kui tööandjad taastavad oma osaluse kassa nõukogus ning sellega saavad lahenduse käesoleva aasta eelarvega ning juhatuse volitustega seonduvad probleemid. Olen seisukohal, et tööandjate ja töövõtjate aktiivne osalus kassa nõukogus aitab lahendada ka järgmise aasta töötuskindlustuse maksemäära ja kassa varade haldamisega tõstatunud probleeme”.  

Sotsiaalkomisjon koguneb Töötukassa teemat uuesti arutama sellel neljapäeval. “Siis peame otsustama, kas ja kuidas komisjoni poolt algatatud töötuskindlustuse seaduse muutmisega edasi minna. Eesmärgiks on tagada kõigile tööd otsivatele inimestele nende põhiseaduslik õigus saada riigipoolset abi”. 

Arutelust võtsid osa Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel, Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriis, Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Harri Taliga, TALO juhatuse esimees Ago Tuuling, töötukassa õigusosakonna juhataja Ira Songisepp, TALO õigusnõunik Haldi Ojamaa, sotsiaalministri nõunik Anni Tooma ja sotsiaalministeeriumi õigusosakonna õigusnõunik Teet Torgo

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside