Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon eesotsas komisjoni esimehe Urmas Reinsaluga arutas tänasel istungil tööpuuduse sotsiaalsete mõjude leevendamisega seotud küsimusi. Käsitleti sotsiaalkomisjonile laekunud ettepanekuid. Töötukassa juhatuse liige Pille Liimal andis ülevaate töötute arvust, mis on endiselt kõrge. Tema sõnul on aga märgata olukorra stabiliseerimise märke. Liimal teavitas ka töötukassa teenustest ja toetustest töö kaotanud inimestele. 

Kodanikualgatuse Minu Eesti esindajad tõid välja rida ettepanekuid seadusandluse muutmiseks soodustamaks uute töökohtade loomist ja elavdamaks ettevõtlust. Erilist tähelepanu soovitati pöörata FIEde tegevuse aktiviseerimiseks.
 
EVEA president Marina Kaas käsitles väikestes ja keskmise suurusega ettevõtetes töökohtade taastamisega seotud küsimusi. Tema arvetes on muuhulgas oluline reguleerida sotsiaalmaksu tasemega seotud probleemid.
 
Reinsalu märkis, et sotsiaalkomisjon vaatab esitatud ettepanekud tähelepanelikult läbi ja kavandab seejärel abinõud tööpuuduse sotsiaalsete mõjude leevendamiseks.
 
Tänasest istungist võtsid osa ka justiits-, sotsiaal- ja rahandusministeeriumi esindajad.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside