Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjon analüüsis oma tänasel istungil võimalusi muuta Eesti pensionisüsteemi, nii et pensionide maksmisel arvestataks ka laste kasvatamisega seotud aega ja laste arvu.

Sotsiaalkomisjon tõdes üksmeelselt, et solidaarses pensionisüsteemis tuleb arvesse võtta ning väärtustada ka laste sündivust ja kasvatamist, mõjutades selle kaudu kogu ühiskonna väärtushinnanguid.
 
Istungil osalenud Tallinna Ülikooli Sotsiaaltöö Instituudi professor Lauri Leppik tõi ühe kehtiva pensionisüsteemi alternatiivina välja mõtte hakata teatud kindlaksmääratud aastast riiklikus pensionikindlustuses maksma pensionilisana nn lapse pensioni, mis sõltuks üksnes laste arvust ja mitte ühestki teisest tegurist. Lapse vanus, lapse ega vanema enda töötasu või muu sissetulek pensionilisa maksmist ei mõjutaks.
 
Lisaks kuulas sotsiaalkomisjon ära ka Tartu ülikooli majandusteaduskonna doktorant Mart Jesse, Riigikogu Kantselei õigus-ja analüüsiosakonna nõunik Toivo Mängeli ja sotsiaalministeeriumi sotsiaalkindlustuse osakonna peaspetsialist Liidia Soontaki.
 
Sotsiaalministeeriumile anti ülesanne töötada välja lähtevariandid selles valdkonnas muudatuste sisseviimiseks.
 
Komisjon arutas täna samuti sotsiaalsete töökohtade loomist ja tunnustas Riigimetsa Majandamise Keskuse, kodanikualgatuse Minu Eesti, sotsiaalministeeriumi ja Eesti Töötukassa operatiivset tegevust komisjoni istungil oktoobrikuus tõstatatud ideede rakendamisel, mille tulemusena luuakse kuni 1500 ajutist töökohta.
 
Sotsiaalkomisjon kavatseb ka edaspidi jätkata koostööd Minu Eestiga uute töökohtade loomisel.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside