Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sotsiaalkomisjon kuulas oma tänasel istungil ära Swedbanki ja SEB pensionifondide juhid ja järelevalveasutuste esindajad.

Arutelul toodi välja vajadus garanteeritud tootlusega fondide järele ja vajadus kehtestada täiendav vastutus pensionifondide valitsejatele. Komisjoni hinnangul tuleks kaaluda võimalusi siduda valitsemistasu fondi tootlusega ja reeglite rikkumise korral näha finantsinstitutsioonidele ette suuremad rahalised sanktsioonid.
 
„Me vajame investoritele täiendavat kaitset ja komisjon kavatseb tegeleda selle teemaga tõsiselt ka lähitulevikus,“ märkis sotsiaalkomisjoni esimees Urmas Reinsalu.
 
Konkurentsiameti kinnitusil on ametil käimas analüüs, kas fondivahetus kord aastas on kooskõlas vaba konkurentsi põhimõtetega. Rahandusministeerium ja finantsinspektsioon esitavad omapoolse analüüsi vajalikke reeglite muudatuste kohta, et teha süsteemi turvalisemaks ja usaldusväärsemaks.
 
Riigikogu sotsiaalkomisjon käsitleb teemat uuesti pärast analüüside valmimist, kutsudes üles tegema neid analüüse ilma viivitusteta.
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside