Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon arutab oma korralistel istungitel 26. ja 27. jaanuaril tööturul toimuvat ja püüab leida vastust küsimusele, mida teha selleks, et tööturu olukord paraneks.

„See, mis täna tööturul toimub, teeb tõsiselt muret. Sotsiaalkomisjon võtab tööturu probleemid luubi alla ja tahab ette valmistada teema käsitlemist Riigikogu täiskogul olulise tähtsusega riikliku küsimusena, “ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof.

Esmaspäeval 26. jaanuaril  on kõne all tööturu turvaline paindlikkus, liikumised tööturul ja tööseadusandlus, aktiivsed tööturumeetmed ja tööturutoetused.

Ettekannetega neil teemadel esinevad Tartu Ülikooli makroökonoomika professor Raul Eamets, Poliitikauuringute Keskuse Praxis tööturupoliitika programmi direktor Reelika Leetmaa ja  töö- ja sotsiaalpoliitika analüütik Andres Võrk.

Teisipäeval 27. jaanuaril peavad komisjoni istungil ettekande Eesti Ametiühingute Keskliidu ja Tööandjate Keskliidu esindajad.

17. veebruaril toimub komisjonis samal teemal kolmas arutelu, mille raames teevad ettekande Töötukassa ja Tööturuameti juhid.
 
Riigikogu pressitalitus

Tagasiside