Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon algatas täna töötuskindlustuse seaduse muutmise seaduse eelnõu, millega antakse töötukassa nõukogu otsustusvõimetuse korral õigus juhatuse liikmete nimetamiseks või tagasikutsumiseks Vabariigi Valitsusele. Ka antakse valitsusele õigus kinnitada töötukassa eelarve olukorras, kus töötukassa nõukogu ei ole seda tähtaegselt teinud. 

Eelnõu algatamise poolt oli 6 sotsiaalkomisjoni liiget ja vastu 5 komisjoni liiget. Komisjoni esimees Margus Tsahkna andis täna eelnõu ka Riigikogule üle.

“Meie peamine eesmärk on tagada riigi põhiseaduslik kohustus aidata tööta jäänud inimesi töö otsimisel. Täna on see riigipoolne kohustus töötukassa osapoolte erimeelsuste tõttu ohtu sattumas ning sellel oleks väga tõsised tagajärjed nii meie tööturule kui ka majandusele üldiselt,“  ütles Tsahkna. 

 „Täna, kui valitseb oht, et töötukassa muutub töövõimetuks, pidi sotsiaalkomisjon võtma vastutuse, et töötukassa edasine töövõime  tagada. Eelnõu ei too kaasa mingeid sisulisi muudatusi töötukassa otseses tegevuses ja säilib ka nõukogu pädevus. Eelnõu reguleerib vaid olukorda, kui nõukogu ei ole mingil põhjusel otsustusvõimeline. Selline regulatsioon kehtib praegu ka haigekassa puhul,“  ütles Margus Tsahkna.

Sotsiaalkomisjon  arutas eelnõu ka oma  teisel erakorralisel istungil, mis toimus 15 minutit peale täiskogu lõppu. Komisjon otsustas saata eelnõu esimesele lugemisele täiskokku 7. veebruaril ja eelnõu esimene lugemine lõpetada. Muudatusettepanekuid oodatakse eelnõule 8. veebruariks kella 16ks.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside