Sotsiaal- ja õiguskomisjoni ühisistungil esines Rani Hong
Riigikogu sotsiaal- ja õiguskomisjoni liikmed kohtusid inimkaubanduse teemale spetsialiseerunud lektori Rani Hong`iga.
Kohtumisel kinnitas õiguskomisjoni esimees Märt Rask, et pole mõistlik eirata inimkaubanduse probleemi olemust. Rask märkis, et Eesti jaoks on probleemistik tuttav eelkõige prostitutsiooni leviku osas. Globaliseeruvas maailmas ja piirideta Euroopas pole kuritegevuse vastu võitlemine ainult ühe riigi probleemiks. Koostööd tuleb teha nii õiguskaitseorganite kui ka riikide vahel.
Rani Hong jagas kohalviibinutele isiklikku inimkaubanduse ohvriks olemise kogemust. Hong on sündinud Lõuna-Indias, kus sattus seitsmeaastasena inimkaubitsejate kätte, kes tarvitasid ta kallal nii füüsilist kui moraalset vägivalda. Lektor kirjeldas tingimusi, milles inimkaubanduse ohvrid elavad, kuidas inimkaubitsejad oma ohvreid leiavad, milliseid teid mööda toimub maailmas inimkaubanduse transport, kuidas on lähiminevikus kaubanduse võrgustik muutunud ja kasvanud ning kuidas inimkaubanduse vastu võitlemine ka Eestit puudutab.
”Ükski inimene ei peaks sattuma olukorda, milles ta ei julge enda eest seista ja end kaitsta,” rõhutas Hong, lisades, et: ”inimkaubitsejad ei tohi kusagil pääseda karistusest, mis peab olema efektiivne, range ja kooskõlas toimepandud teo kaaluga.”
Sotsiaalkomisjoni esimees Mai Treial avaldas lektorile tunnustust julguse eest rääkida talle osaks saanud koledustest, see on tõhus panus inimkaubanduse ohvriks langenute kaitsmisel.
Lisainfo: Heidi Barot (sotsiaalkomisjoni nõunik) 631 6493
Riigikogu pressitalitus