Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma kohtus täna Soome peaministri Matti Vanhaneniga.

Kohtumisel arutati eelarvepoliitika küsimusi, millest lähemalt peatuti ELi põllumajandustoetuste problemaatikal, samuti tuli arutluse alla EL`i naabruspoliitika temaatika. Eesti ja Soome vahel toimib tihe ning mitmekesine koostöö, mille üheks näiteks on Riigikogus sisse viidud Soome eeskujule tuginev ELi küsimuste parlamentaarse järelevalve mudel. ”Vaatamata meie ELi liikmelisuse lühiajalisusele on see mudel end igati õigustanud,” tõdes kohtumise algul Ene Ergma.

Laienenud Euroopa Liidu naabruspoliitika arutusel leiti ühiselt, et selle kujundamisel on uutel liikmesriikidel oluline roll. ”Olen kindel, et Eestil on vajalikud kontaktid, teadmised ja praktiline kogemus suhtlemises uute Euroopa Liidu idapoolsete naabritega. See on teadmine, mida naabruspoliitika väljatöötamisel Brüsselis kindlasti vajatakse,” kinnitas Vanhanen. Teema käsitlemisel toonitas Ergma, et Eesti on väga huvitatud demokraatia arengu toetamisest Ukraina ning Kaukaasia regioonis. Eraldi küsimusena tõstatus vajadus üle vaadata ELi uue naabruspoliitika elluviimise rahastamise mehhanismid.

Kohtumises käigus puudutati ka julgeolekupoliitikat. Vanhanen tutvustas Ergmale äsjavalminud Soome valitsuse kaitse- ja julgeolekupoliitika raportit. Raportis toodi välja, et Soome kaitse aluseks on jätkuvalt iseseisev kaitsevõime ja üldine sõjaväekohustus, liitumine NATOga jääb üheks kaitsestrateegia võimaluseks tulevikus.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside