Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni ja Soome Eduskunta väliskomisjonide tänasel kohtumisel keskendusid kõnelused Euroopa Liidu julgeolekuküsimustele ning Balti ja Põhjamaade omavahelise koostöö tihendamisele rahvusvahelisel tasandil.

Rääkides Euroopa Liidu ühise välis- ja julgeolekupoliitika parlamentaarsest kontrollist, avaldasid mõlemad komisjonid arvamust, et need küsimused kuuluvad jätkuvalt rahvusparlamentide pädevusse. Samuti olid liikmed üksmeelel, et selleks ei ole vaja luua uut parlamentaarset organisatsiooni, vaid koostööd saab edukalt arendada juba toimivate konverentside raames.
 
Komisjonide kohtumisel kõneldi ka olukorrast Gruusias ning okupeeritud Lõuna-Osseetias ja Abhaasias, samuti peatuti Euroopa Liidu vaatlusmissiooni tulevikul. „On ülimalt oluline, et Euroopa Liidu vaatlusmissioon EUMM kui ainuke rahvusvaheline missioon, mis regulaarselt monitoorib olukorda Gruusia okupeeritud aladega piirnevatel aladel, jätkaks oma tegevust,“ ütles väliskomisjoni esimees Sven Mikser.
 
Kohtumise käigus puudutati lisaks olukorda Afganistanis, Läänemere keskkonnakaitse olulisust ning arenguid suhetes Venemaaga.
 
Riigikogu väliskomisjonil oli oma ühepäevasel Helsingi visiidil lisaks kõnelustele sealses parlamendis kohtumine Soome välisministeeriumi asekantsleri välismajanduspoliitika küsimustes Esko Hamiloga. Samuti külastati Eesti suursaatkonda, kus lisaks saatkonna töötajatele kohtuti EASi välisesindajaga Helsingis Valdar Liivega ning Tuglase Seltsi kultuurisekretäri Tapio Mäkeläineninga.
 
Väliskomisjoni visiidil Soome osalesid lisaks komisjoni esimehele Sven Mikserile veel komisjoni liikmed Raivo Järvi ning Valdur Lahtvee.  
 
24. september 2010
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside