Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eestis visiidil olev Slovakkia parlamendi põllumajanduskomisjoni delegatsioon jätkab täna tutvumist Eesti põllumajanduse ja maaelu probleemidega. Külastatakse Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda, MTÜd Eesti Maaturism ja põllumajandusministeeriumi, kus kohtutakse põllumajandusministri Ester Tuiksoo ning asekantslerite Andres Oopkaupi ja Toomas Kevvaiga. Päeva teisel poole sõidetakse välja Raplamaale, kus tutvustakse Ülo Flauri farmiga.

Eile õhtul pidasid Riigikogu maaelukomisjon ja Slovakkia põllumajanduskomisjon ühisistungi, kus muuhulgas oli kõne alla ka Euroopa Liidu finantsperspektiiv aastateks 2007-2013, mille Euroopa Parlament eile tagasi lükkas. Mõlemad pooled väljendasid soovi teha koostööd, leidmaks õiglasemaid lahendusi Euroopa Liidu senise põllumajanduspoliitika ümberkorraldamiseks. Poolte hinnangul jätab Euroopa Liidu praegune toetussüsteem uued liikmesriigid ebavõrsesse olukorda.

Komisjonide esimehed Arnold Kimber ja Tibor Cabaj andsid vastastikku ülevaate ka oma riigi põllumajandusprobleemidest. Järgnes elav diskussioon, mis osutas, et Eesti ja Slovakkia põllumajandusprobleemid on paljuski sarnased.

Slovakkia parlamendidelegatsioon lahkub Eestist homme hommikul.

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

Tagasiside