Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Kolmapäeval ütles Riigikogu infotunnis siseminister Ken-Marti Vaher vastuseks Riigikogu liikme küsimusele, et alkoholimüügi keelamine tanklates vajab kaalumist.

„Minu arvates on see vägagi kaalumist väärt mõte. Selle üle on diskuteeritud juba päris mitu aastat. Alkoholi kättesaadavuse vähendamine on minu hinnangul – ja seda on näidanud mitmed uuringud maailma eri riikides – seotud tegelikult alkoholi põhjustatud õnnetuste ja kuritahtliku tegevusega liikluses,“ ütles siseminister Vaher selgituseks Riigikogu liikme küsimusele.

Minister lisas, et oluline oleks viia kohale ühemõtteline signaal – liiklus ja alkohol ei käi käsikäes. Statistika näitab ministri sõnul alkoholijoobes sõiduki juhtimise vähenemist: 2013 võrreldes 2012. aastaga on alkoholijoobes tabatud juhtide arv Eesti liikluses langenud 1,6-lt juhilt 100000 kohta 1,3-ni.

Infotunnis vastas Riigikogu liikmete küsimustele ka peaminister Andrus Ansip. Küsimused valitsuse liikmetele puudutasid valitsuse tööd, korrakaitset, tööpuudust, spordi rahastust ning piiriületust. Küsimusi esitasid Sven Mikser, Urve Palo, Heimar Lenk, Marika Tuus-Laul, Priit Toobal, Lembit Kaljuvee, Inara Luigas, Ester Tuiksoo ja Andres Anvelt.

Istungi stenogramm

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside