Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Balti Assamblee majandus-, energeetika- ja kommunikatsioonikomisjoni esimees Sven Sester juhib homme, reedel 11. aprillil Klaipedas ümarlaua arutelu Balti energiaturu arengu ja väljavaadete küsimustes. Ümarlaual kuulatakse ära ka Viseginase tuumajaama arengute raport ja külastatakse tulevikus rajatava vedelgaasiterminaali paiknemise kohta. Eraldi teemana käsitletakse ka gaasisektorit ja piirkonna gaasituru liberaliseerimist. 

Sester märkis, et viimase kahekümne aasta vältel on energiatarbimine kahekordistunud. Järgmise paarikümne aasta jooksul tõuseb see ilmselt veel samavõrra. „Ukraina sündmuste taustal kerkib taas päevakorda energiajulgeolek ja sõltuvus Vene energiakanalitest,“ ütles Sester. Ta rõhutas, et Balti riigid peaksid märksa enam panustama ka energiatõhususe arendamisse. „Kindlasti tuleb tegelda energiaturu haavatavuse vähendamise meetmetega. Vaja on teha ka oma riikide valitsustele ettepanekud koostöö parendamiseks kolme Balti riigi vahel,“ toonitas Sester. 

„Parlamendisaadikutena peame andma panuse Balti energiaturu edendamiseks. Samuti tuleb leida vahendid Euroopa Liidu energiaturuga liitumiseks kavandatavate integratsiooniprojektide elluviimiseks. Kohtumise eesmärk ongi nendele tähtsatele küsimustele vastuste leidmine,“ märkis Sester. 

Ümarlaual osalevad ka Riigikogu õiguskomisjoni esimees Neeme Suur ning eksperdina Majanduse- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetikaosakonna nõunik Thor-Sten Vertmann. 

Riigikogu pressiteenistus 

 

 

Tagasiside