Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Reedel, 16. oktoobril kogunes Riias rahvusvaheline žürii, et vaagida kandidaate Balti Assamblee (BA) iga-aastastele auhindadele.

Kirjanduse vallas määrati auhind Läti kirjanikule Inga Ābele’le romaani „Paisums” (Tõusuvesi) eest, kunsti vallas otsustati auhinnata Eesti kunstnikku Marko Mäetamme ja BA teadusauhinna saab Leedu folklooriteadlane Leonardas Sauka.
 
Žürii liikmete arvates oli käesoleva aasta auhindade jagamine eriti keeruline, kuna kõik esitatud tööd olid tuntud ja tunnustatud kaugemalgi kui üksnes Balti riikides.
 
Kunstiauhinna saajat Marko Mäetamme tõsteti esile nii oma kõrgetasemeliste ja edukate näituste kui ka rahvusvahelist tunnustust pälvinud loominguliste saavutuste poolest. Tema töödes kerkis eriti esile väljakutse vaatajaile, mis sunnib neid järele mõtlema elu tegelike väärtuste üle. Rahvusvahelise žürii aseesimees, Kaasaegse Kunsti Keskuse direktor Johannes Saar sõnas: „Tema kunsti olemuse võiks sõnastada küsimusena: kuidas võis juhtuda, et inimese elu on saanud samaväärseks eluaegse pangalaenuga?”
 
Auhinnad antakse üle 27.novembril algaval BA istungjärgul Vilniuses. Auhinna rahaline väärtus on 5000 eurot.
 
BA auhind asutati 1994. aastal edendamaks kirjanduse, kunsti ja teaduse arengut Balti riikides ning tunnustamaks silmapaistvamaid saavutusi nendes valdkondades.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside