Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Eesti-Saksa parlamendirühma liikmed eesotsas Urmas Klaasiga kohtusid täna Toompeal Bundestagi Saksa-Balti parlamendirühma viieliikmelise delegatsiooniga, mida juhib rühma esimees Christel Happach-Kasan. Delegatsiooni kuuluvad Saksa parlamendi erinevate komisjonide esindajad kõikidest Bundestagi fraktsioonidest. 

Kohtumise keskseks teemaks oli euroala olukord, probleemide lahendamise perspektiivid ja parlamentide roll selles protsessis. 

„Kriis euroalas on lähendanud Eestit ja Saksamaad kui vastutustundliku riigirahandusega riike. Meie koostöö on tihedam kui kunagi varem ja meie vaated Euroopa poliitilisele ja majanduslikule integratsioonile on sarnased. Koostöö tihendamine Euroopa tuleviku küsimustes on meievahelise partnerluse loomulik jätk,“ märkis Klaas. Ta rõhutas, et parlamentide roll Euroopa ja Euroala tulevikudebati arendamisel ning avalikkuse informeerimisel on väga oluline. 

Bundestagi liikmed avaldasid tunnustust Eesti liberaalsele majanduspoliitikale ja eeskujulikule eelarvepoliitikale, mis on aidanud Eestil majanduskriisist väljuda. Vajalik on jätkata tihedat koostööd meie riikide vahel vastutustundliku eelarvepoliitika edendamisel. 

Kohtumisel osalesid veel parlamendirühma aseesimees Ester Tuiksoo ning liikmed Rein Aidma ja Margus Hanson

Euroopa asjade komisjonis toimunud kohtumisel Bundestagi liikmetega vahetati samuti mõtteid parlamendi töö ja parlamendi rolli tähtsuse üle tänases Euroopas. Kohtumisel osalenud Aivar Sõerd, Ester Tuiksoo, Urve Tiidus ja Rannar Vassiljev andsid ülevaate Eesti majanduse olukorrast ning eelarvepoliitikast. Samuti kavandatavatest reformidest. 

Kohtumiste käigus meenutati, et täna on tegemist ajaloolise päevaga, sest just 20.septembril 1992 – 20 aastat tagasi – toimusid esimesed Riigikogu valimised pärast taasiseseisvumist. 

Saksa-Eesti diplomaatilised sidemed said alguse 9. juulil 1921, kui Saksamaa tunnustas Eestit kui iseseisvat riiki de jure. Taastati diplomaatilised sidemed peale Nõukogude Liidust vabanemist 28. augustil 1991. 

Bundestagi liikmed jälgisid ka Riigikogu istungit. Riigikogu aseesimehe Jüri Ratase ettepanekul tervitasid saadikud külalisi Saksamaalt aplausiga. 

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside