Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

 

Sotsiaalminister Taavi Rõivas kinnitas Riigikogu infotunnis Marika Tuus-Lauli küsimustele vastates, et sotsiaalministeerium kavatseb süsteemselt lahendada erivajadustega inimeste abivahendite järjekorra probleemi.

„Lisaks sellele, et meil on soov ja reaalne võimalus eraldada abivahenditeks lisaraha, on meil plaanis ka sisulised ümberkorraldused, mis aitavad süstemaatiliselt järjekordi lühendada,“ rääkis minister ja selgitas, et täna moodustuvad järjekorrad igas maakonnas eraldi.

„Ühes maakonnas tekib mõnele konkreetsele abivahendile järjekord juba poolest aastast, samas kõrval maakonnas on neid ja teisigi abivahendeid veel lahedalt saadaval ja see loomulikult tekitab inimestes pahameelt,“ ütles Rõivas. Sotsiaalministeerium plaanib luua abivahendite jaotusele tsentraalse korralduse, mis selle probleemi lahendab.

Hiljuti eraldas sotsiaalministeerium valdkonnasiseste ümbertõstmistega erivajadustega inimeste abivahenditeks üle 1,2 miljoni euro, millega soovib veel sel aastal abivahendite järjekorrad kaotada.

Infotunnis käsitlesid veel Riigikogu liikmed Helmen Kütt ja Lembit Kaljuvee invakohtade olemasolu ja puuetega inimeste sõidukite parkimislubade teemat, nende küsimustele vastas samuti sotsiaalminister. Samuti vastas minister Viktor Vassiljevi küsimusele aktsiisi suurema laekumise suunamise võimalikkusest Haigekassasse ja Inara Luigase küsimusele erivajadustega laste olukorra parandamisest.

Peaminister Andrus Ansip vastas Riigikogu liikme Priit Toobali küsimusele Eerik-Niiles Krossi Interpoli tagaotsimiskuulutuse vastu protesti esitamisest, Urve Tiiduse küsimusele Euroopa Liidu ebaühtlase digitaalmajanduse arendamisest, Mailis Repsi küsimusele hariduse rahastamise mudelist tuleva aasta riigieelarve seaduse eelnõu kontekstis, Tõnis Kõivu ja Rait Maruste küsimustele kohalike omavalitsuste valimistest ning Urmas Klaasi küsimustele Ukraina ja EL-i vahelise assotsiatsiooni- ja vabakaubandusleppe sõlmimise kohta.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts vastas Ester Tuiksoo küsimustele Rail Baltica planeerimise, Valeri Korbi küsimusele  Jõhvi raudteejaama renoveerimise, Urmas Klaasi küsimusele piiriäärsete valdade lisarahastamise ja Rannar Vassiljevi küsimusele energeetika valdkonna riigiabi kohta.  

Riigikogu stenogramm.

Riigikogu pressiteenistus
23. oktoober 2013

 

Tagasiside