Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu järgmise perioodi – aastate 2014-2020 – eelarvet ettevalmistaval kohtumisel Brüsselis osaleva Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul on nii Eesti kui ka Euroopa Liidu huvides vaja kujundada eelarve, mis toetab majanduskasvu ja vähendab riikidevahelisi erinevusi. 

„Järgmine Euroopa Liidu eelarve peaks keskenduma senisest veelgi enam Euroopa riikide elatustaseme kasvule ning otsustavalt loobuma ajalooliste lõhede tsementeerimisest,” ütles Rõivas. “Eesti on kasutanud Euroopa Liidu vahendeid edukalt elukeskkonna arendamiseks. Sama suunda soovime jätkata ka järgmisel perioodil. Meil on jätkuvalt ootel rida suuremaid ja väiksemaid objekte, mille valmimine on olulise tähtsusega nii kogu riigile aga ka konkreetsetele kohalikele omavalitsustele.”
 
Rõivas rõhutas samuti vajadust suurendada põllumajanduse konkurentsivõimet vähendades otsustavalt eri liikmesriikidele makstavate otsetoetuste suuri erinevusi.
 
Brüsselis 20.-21. oktoobrini toimuval kõrgetasemelisel järgmise finantsperioodi eelarve arutamisel osalevad lisaks parlamentide esindajatele veel mitmed Euroopa Komisjoni volinikud, Europarlamendi saadikud ja teised eelarveperspektiivi ettevalmistavad võtmeisikud.
 
Lisainfo:
Taavi Rõivas
5119799
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside