Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu parlamentide EL asjade komisjonide kohtumisel Kopenhaagenis, kus toimub 47. COSACi konverents, tehakse kokkuvõtteid kaupade, teenuste, tööjõu ja kapitali vaba liikumise 20-aastasest kogemusest, käsitletakse Euroopa majanduskasvu, ühtse teenuste turu ja digitaalturu küsimusi, eesmärgiga otsida lahendusi ühisturu elavdamiseks.

Eesti delegatsiooni juhi, Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul toetab Eesti turutõrgete vähendamist. „Me toetame seda kahel põhjusel: esiteks aitab omavaheline kaubavahetus viia Euroopa majandus kasvule kiiremini kui protektsionism, ning teiseks on Eestil kui avatud majandusega riigil kaupade ja teenuste piiriülesest liikumisest palju võita,“ ütles Rõivas.

Rõivas rõhutas, et kaupade ekspordi kõrval on suure kasvupotentsiaaliga ka Eesti teenuste eksport. Ühe näitena nimetas Rõivas Euroopa Liidu digitaalse siseturu võimalusi, mille potentsiaal on siiani kasutamata. „Kui Eesti on üle tosina aasta kasutanud digitaalset isikutuvastust – ID kaarti ja mobiili-ID –, siis paljudes teistes riikides elektroonilist isikutuvastust ei ole ja isegi nende olemasolul ei ole piiriülesed lahendused võrreldaval tasemel tööle hakanud,“ ütles Rõivas.

Eesti delegatsiooni kuuluvad lisaks Taavi Rõivasele ka komisjoni liige ja Riigikogu aseesimees Jüri Ratas ning komisjoni liikmed Rannar Vassiljev ja Tõnis Kõiv. 47. COSACi konverents toimub 23.-24. aprillini. Kohtumisest lähemalt vt http://eu2012.dk/en/Meetings/Other-Meetings/Apr/COSAC 

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside