Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase tänasel kohtumisel Bulgaaria asevälisministri Konstantin Dimitroviga vahetati mõtteid Euroopa Liidu tuleviku ja võimaluste üle, kuidas tulla toime käimasoleva finantskriisiga. Kõne all oli ka EL järgmine finantsperspektiiv ja Bulgaaria taotlused ühineda Schengeni viisaruumiga.

Riigikogu EL asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase sõnul toetab Eesti Bulgaaria ühinemist Schengeni viisaruumiga. „Bulgaaria on täitnud kõik selleks vajalikud  kriteeriumid ja peaks saama vastavalt ka viisaruumiga liituda,“ ütles Rõivas.
 
Pooled jagasid samu seisukohti küsimustes, mis puudutavad ühekuuluvusvahendite jagamist EL järgmisel eelarveperioodil ja põllumajandustoetuste ühtlustamist.
 
 „Ühtekuuluvusfondide otsene eesmärk on aidata kaasa rahastatava riigi elatustaseme tõusule. Meile ei ole vastuvõetav, et soovitakse piirata väljamakseid ka neile riikidele, mis on eelmisel perioodil olnud vahendite kasutamises igati edukad,” ütles Rõivas.
 
Põllumajandustoetuste ühtlustamise osas leidis Taavi Rõivas, et ajaperiood, mille Euroopa Komisjon on praegu välja pakkunud, on liiga aeglane ja ühtlustamine peaks toimuma palju kiiremini. „Praegune süsteem moonutab konkurentsitingimusi ja seab Eesti põllumajandustootjad väga ebavõrdsesse olukorda,“ ütles Rõivas.
 
Eurotsooni rahanduskriisi kontekstis osutas Rõivas, et kõige olulisem kriisi ohjeldamisel see, et eurotsooni riigid järgiksid eelarvedistsipliini ja hoiaksid oma riigi rahanduse korras.
 
Lisaks eelnevale vahetati mõtteid seoses arengutega  Makedoonias, Ukrainas ja Türgis. Tänasel kohtumisel osales EL asjade komisjoni liige Andres Herkel.
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside