Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Taavi Rõivase tänasel kohtumisel Albaania parlamendi Euroopa integratsiooni komisjoni delegatsiooniga oli kõne all parlamentide vaheline koostöö, samuti arengud Albaanias ja muud huvipakkuvad teemad. Rõivas andis ka põhjaliku ülevaate sellest, milline on Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni ja parlamendi roll Euroopa Liidu suunalises kooskõlastusprotsessis.

„Albaanias pooldab Euroopa Liiduga ühinemist üle üheksakümne protsendi elanikkonnast ning see annab valitsusele ja parlamendile tugeva mandaadi seda protsessi vedada. Eesti omalt poolt toetab igati Albaania püüdlusi Euroopa Liidu ühinemiseks  ja jagab meeleldi oma kogemusi, et Albaaniat selles aidata,“ ütles El asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas.

Rõivas kinnitas, et Eesti toetab Euroopa Liidu laienemist ja iga riik, mis täidab vastavaid kriteeriume, peab saama liiduga ühineda.

Albaania parlamendi Euroopa integratsiooni komisjoni esimees Ditmir Bushati tänas omalt poolt Eestit aktiivse huvi eest Balkanil toimuvate arengute vastu  ja Eesti toetuse eest Euroopa Liidu laienemisele.

Tänasel kohtumisel osales EL asjade komisjoni liige Urve Tiidus. Albaania delegatsiooni kuulusid lisaks komisjoni esimehele parlamendi Euroopa integratsiooni komisjoni liikmed Rajmonda Bulku ja Marko Bello.

Teisipäeval kell 12.30 kohtub Albaania  delegatsiooniga Riigikogu Eesti-Albaania parlamendirühma esimees Igor Gräzin ja kell 14.30 Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside