Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

EL asjade komisjon käsitles oma tänasel istungil Euroopa Parlamendi ja EL Nõukogu määruse eelnõu, mis piirab kolmandate riikide ligipääsu EL riigihanketurule ja otsustas seda määrust mitte toetada.

„Protektsionism ei ole Eesti huvides. Eesti on alati pooldanud avatud majandust ja meie arvates on piirangute kehtestamine kolmandatele riikidele ebamõistlik. Me pooldame barjääride kaotamist ja seda, et oleks rohkem kaubandust. Sel põhjusel ei toeta Eesti ka selle määruse vastuvõtmist,“ ütles EL asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas.

Tänasel EL asjade komisjoni istungil oli arutluse all määruse eelnõu (COM(2012) 124), mille eesmärk on reguleerida kolmandatest riikidest pärit pakkujate osalemist EL riigihanketurul ja piirata nende pakkujate osalemist, kelle päritoluriik ei ole oma turgu EL pakkujate jaoks piisaval määral avanud.

Sama teemat arutasid eelnevalt ka Riigikogu majanduskomisjon ja väliskomisjon, mis samuti otsustasid seda määrust mitte toetada. Samal positsioonil on ka Vabariigi Valitsus.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

 

Tagasiside