Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu kuulas ära vastused kolmele arupärimisele.

Riigikontrolör Mihkel Oviir vastas Riigikogu liikme Peeter Kreitzbergi 29. septembril esitatud arupärimisele avaliku sektori vahendite kasutamise kohta (nr 176). Arupärijad soovisid saada riigikontrolöri hinnangut Tallinnas politseiprefektuurile, politseiametile ja ka Lõuna Politseiprefektuurile 2003. aastal ruumide üürimise kohta.

Oviir märkis, et kahtluse on tekitanud protsessi läbipaistmatus. See kahtlus on leidnud väljendust nii ajakirjanduses kui ka antud arupärimises. “Ei ole võimalik öelda praegu tagantjärgi, kas oleks võimalik olnud need ruumid rentida hoopis soodsamalt,” nentis riigikontrolör. Kõigepealt meil puuduvad andmed, et see tehing oleks ebaseaduslik. Teiseks, puudub informatsioon selle kohta, et antud juhul oleks tekitatud riigile suur kahju, selgitas Oviir.

Riigikontrolör juhtis tähelepanu, et riik peab arvestama maksumaksja soovi saada teada alati adekvaatset informatsiooni toimuva kohta. “Ma olen sedameelt, et mõnikord see nn vähempakkumine ei pruugigi olla kõige kasulikum,” tõdes Oviir. Ta avaldas heameelt, et riigi kinnisvarapoliitika tervikuna on saanud niisuguse tähelepanu osaliseks ja ka valitsus on teinud mõistliku sammu, määranud riigi kinnisvarapoliitika eest vastutajaks rahandusministeeriumi. “Rahandusministeeriumi ülesanne on riigi kinnisvara põhisuunad ja põhiseisukohad välja töötada ja ka riigikontroll tahab oma panuse anda sellele,” rõhutas riigikontrolör.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar vastas Riigikogu liikmete Mart Nuti, Trivimi Velliste, Peeter Tulviste, Tõnis Lukase, Helir-Valdor Seederi ja Mart Laari 11. oktoobril esitatud arupärimisele teede remondi ja teeäärsete kinnistute kahjustamise kohta (nr 177).

Rahandusminister Aivar Sõerd vastas Riigikogu liikme Ken-Marti Vaheri 12. oktoobril esitatud arupärimisele Viru vangla ehituse hanketingimuste kohta (nr 181).

* * *

Rahanduskomisjoni ettepanekul jäeti töönädala päevakorrast välja valitsuse algatatud käibemaksuseaduse ja maksukorralduse seaduse muutmise seaduse eelnõu (740 SE).

Riigikogu istungi stenogrammi leiate internetist: http://web.riigikogu.ee/ems/plsql/stenograms.form

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside