Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu sotsiaalkomisjon korraldab koostöös ettevõtete koalitsiooniga „Ettevõtted HIV vastu“ kolmapäeval, 23. jaanuaril Riigikogu liikmete HIV-teemalise koolituse ning kiirtestimise.

„Kell 11 algab HIV teemaline koolitus ning pärast seda toimub Riigikogu liikmete ja teiste soovijate kiirtestimine, et olla eeskujuks selle teema teadvustamisel ühiskonnas,“ ütles Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna.

Tsahkna osutas koalitsiooni „Ettevõtted HIV vastu“ andmetele viidates, et Eestis on hinnanguliselt iga 80. tööealine inimene HIVi nakatunud ja tänane peamine väljakutse seisneb selles, kuidas HIVi levikut tööealise elanikkonna seas piirata ja kuidas muuta avaliku arvamust HIV teema suhtes laiemalt.

„Lisaks HIV leviku piiramisele on vaja avalikkust teavitada ka sellega kaasnevatest ohtudes, et murda ühiskonnas levivaid eelarvamuslikke seisukohti. HIVi võib tänapäeval kergesti nakatuda, samas on levinud ka HIV viirusekandjate ning nende lähedaste avalik häbimärgistamine, eriti töökohtades ja lasteasutustes. Häbimärgistamise põhjuseks on aga tihti vähene informeeritus ning sellest tulenev hirm,“ lisas Tsahkna.

Tsahkna sõnul on tööandjal ja töökohal suur mõju inimeste käitumise muutmiseks. „Ettevõtted HIV vastu“ andmetele tuginedes osutas Tsahkna, et varajane HIVi diagnoosimine ja õigeaegne ravi säilitab töötajate töövõime 100%, samas kui ravi puudumisel võib inimene kaotada töövõimest kuni 50%, mis põhjustab kulu nii tööandjale kui riigile.

„Sellepärast loodan, et Riigikogu liikmed ei hoia sellest võimalusest kõrvale ja näitavad eeskuju ning osalevad nii koolitusel kui HIV kiirtestimisel,“ lisas Tsahkna.

HIV-teemaline koolitus algab Riigikogus kell 11 ja kiirtestimine kell 13 ning see toimub ruumis L332.

Täiendav informatsioon:  sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna, telefon 51 50 618 ja http://terve-eesti.ee/

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside