Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna kohtus Riigikogu esimees Ene Ergma Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi esindajatega, kes tutvustasid uue heategevusvõimalusena püsiannetuse vormistamist.

Ergma tunnustas Lastefondi liikmete tööd tõdedes, et: ”Solidaarsusannetus on midagi, mida meie ühiskond peab veel õppima. Seetõttu on äärmiselt oluline annetusvõimaluste laiendamine. Riik ei saa kunagi nii rikkaks, et kõiki hädasolijaid ammendavalt aidata.”

Annetus-püsikorralduse lepingu eeliseks on mugavus. Lepingu saab sõlmida internetipangas, kus annetaja saab igakuise makse suuruse ise määrata. Ülekanded toimuvad automaatselt ning soovi korral on annetajal võimalik leping iga hetk lõpetada. Tartu Ülikooli Lastekliiniku juhataja Dr Vallo Tillmann rõhutas, et annetuste tegemine Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondile ei toeta ainult Tartu meditsiini, vaid tervet Eesti meditsiiniarengut: ”Meditsiinitehnika soetamine ei ole vajalik ainult patsientidele, vaid ka arstidele ning meditsiinitudengitele, kelle väljaõpe toimub Tartu Ülikooli Kliinikumi baasil.”

Riigikogu liige ja Lastefondi nõukogu liige Peeter Tulviste lisas omalt poolt, et : ” Aina rohkem inimesi Eestis on hakanud taipama, et heategevus on niisama loomulik ja hädavajalik normaalse ühiskonnaelu koostisosa kui edukas majandustegevus. Hädaliste vabatahtlik abistamine leiab üles abivajajad, kes võivad riigil kahe silma vahele jääda, tagab paremini kui muud toetamisviisid raha otstarbeka kasutamise ning õilistab annetajat”.

Riigikogu pressitalitus

22. märts 2004

Lisainfo: Kateriin Leini, 631 6353

Tagasiside