Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Uuringukeskus Faktum&Ariko esitleb homme, 6. juunil 2006 algusega kell 14.00 Riigikogu ruumis L262 Riigikogu maaelukomisjoni ja Riigikogu kantselei tellitud uuringut „Eesti elanikkonna hoiakud maaelu probleemide suhtes”. Kõik ajakirjanikud on esitlusele oodatud!

Uuringu kohaselt on hinnangud viimase kolme aasta arengutele Euroopa Liidu perioodil positiivsed, samas kui tervikuna hinnatakse muutusi maaelus taasiseseisvumise järel negatiivseiks. Maaelus toimunud positiivsete muutuse all peetakse silmas peamiselt ettevõtluse arengut, kõikvõimalikke toetusi ja rahalist abi ning maaelu elavnemist. Negatiivsete muutuste juures on selgelt esikohal tööpuudus.

Samas näitab uuring, et elu maal eelistab ja sooviks ka maale edasi jääda üle poole maaelanikest. Ka suur osa linnaelanikest läheks meelsasti maale elama.

Küsitluse käigus uuriti järgmisi teemasid: hinnangud maaelu üldisele arengule, maaelu toetamise vajadus; Euroopa Liidu põllumajanduspoliitika ja toetused; talu mõiste; maal elamise soov; linnaelanikud, kes sooviksid maal elada.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside