Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu istungisaalis toimunud foorumi teema oli: „Eesti noor ja mitteformaalne haridus”.

Riigikogu esimees Toomas Varek ütles oma tervituskõnes, et noorteparlament tekitab meie riigis alati elevust. See annab märku, et meie poliitikute perel on kasvamas järelkasv. Riigikogu esimees avaldas heameelt, et tänase aasta teema on “Eesti noor ja mitteformaalne haridus”. Siia kuulub kõik, mida noor õpib väljaspool kooli. „Ma näen, et praeguses Eestis on noortel ikka tõeliselt palju võimalusi enda arendamiseks ja miks mitte otse välja öelda – ka elus läbilöömiseks. Meie globaalne maailm esitab igale ühiskonna liikmele väga kõrgeid nõudmisi – eriti kõrgeid nõudmisi esitab ta väikese riigi kodanikule. Te peate õppima ja töötama, te peate korda saatma palju rohkem kui suure riigi noor põlvkond,” ütles Varek.

Riigikogu esimees avaldas heameelt noorte üle kes õpivad välismaal või lähevad vabatahtlikeks või töötavad mujal, et nad tahavad juba tagasi tulla Eestisse. „Nad leiavad rakenduse ja eneseteostuse oma kodumaal. Ma kuulen, kuidas noored räägivad – Eestis on huvitavam, Eestis liigub elu kiiremini, Eestis jõuab noor inimene rohkem teha ja tema panus on oodatud. On tore, et noored seda märkavad. Meie poliitikute asi on teha kõik selleks, et noored tahaksid Eestis elada ja siia alati tagasi tulla,” rõhutas Varek.

 „101 last Toompeale” on Lastekaitse Liidu traditsiooniline üritus, mis toimub alates 1991. aastast tähistamaks Eesti ühinemist Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni „Lapse Õiguste konventsiooniga”.

Noortefoorumil esinesid ka Riigikogu liikmed Elle Kull ja Tõnis Lukas.

Noortefoorumil valiti aasta kõige lapsesõbralikum ühiskonnategelane, kelleks osutus Riigikogu aseesimees Ene Ergma. Mullu kandis seda austavat tiitlit Elle Kull.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside