Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

EAK liige, põhiseaduskomisjoni esimees Urmas Reinsalu ja väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa kohtusid Euroopa Komisjoni peasekretariaadi juhi David O`Sullivani ja teda saatvate ametnikega.

Euroopa Komisjoni tippametnik märkis, et ta on Eestis esimest korda ja tema külaskäigu eesmärgiks on tutvuda isiklikult kõikide Euroopa Liiduga ühinevate riikide institutsioonide esindajatega, et tulevikus korraldada viljakas koostöö EL Brüsseli ametkonna ja riikide administratsioonide vahel.

Kohtumisel käsitleti avaliku halduse ja haldusreformiga seotud küsimusi nii organisatsiooni ülesehituse kui ka ametnike tegevuse seisukohalt. Peasekretariaadi juht märkis, et Euroopa Liiduga eduka koostöö tagamiseks on vaja tõsta avaliku halduse efektiivsust ja rakendada tööle motiveeritud ametnikud. Avalikku haldusesse tasub investeerida – rõhutas külaline. Samuti puudutati kohtumisel Euroopa Tulevikukonvendi tööd ja EL institutsioonide struktuuri ning kompetentsi.

Põhiseaduskomisjoni esimees informeeris kohtumisel eesseisvast rahvahääletusest Euroopa Liiduga ühinemise asjus ja Riigikogu kavandatavatest sammudest korraldamaks riigisisest koordinatsioonisüsteemi Euroopa Liidu liikmena.

Urmas Reinsalu informeeris samuti Eesti riigis kavandatavatest mitmetest projektidest. Külalise erilist huvi pakkus 21. sajandi kooli projekt. O`Sullivani arvates on tegu mõistliku programmiga, mis võimaldab tulevikus saada vahendeid EL sotsiaalfondidest.

Kohtumise lõpul väljendasid arvamust, et Eesti suudab EL liikmena efektiivselt arendada koostööd nii parlamendi kui ka täitevvõimu tasandil.

Kohtumisel Riigikogus osales ka Euroopa Komisjoni delegatsiooni juht John Kjaer.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside