Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna kogunes Riigikogu istungisaali Noorteühenduse ELO korraldatud lasteparlament.

Traditsioonilisel noorteparlamendi istungil keskenduti tänavu teemale "Noorte tulevikuvõimalused Ida-Virumaal".

Noorte esindajaid tervitas sõnavõtuga Riigikogu esimees Ene Ergma. Ida-Virumaast kõneldes rõhutas Ergma piirkonna tööstuspotentsiaali ning soovis kõigile kohalviibijaile tuleviku planeerimisel õigeid valikuid.

Ida-Virumaa maakonna arengu märksõnadeks on energeetika, turism, puhkemajandus ning sadama ja põlevkiviga seotud valdkonnad. Tänasel istungil keskenduti eelkõige põlevkivienergeetikaga seonduvale.

Kõnega astus üles Eesti Põlevkivi juhatuse esimees Mati Jostov, kes nentis, et Ida-Virumaa suurimaks probleemiks ei ole mitte tööpuudus, vaid haritud noorte puudumine. ”Ida-Virumaa potentsiaal on tohutu, see tuleb vaid ära kasutada,” rõhutas ta.

Noored võtsid istungil vastu 5 ettepanekut maakonna elu edendamiseks. Poolthäälteenamus anti ettepanekutele Venemaaga viisarežiimi korra ning Narva uue silla ehitamise kiirendamiseks, toetust leidis noortele lubatud töödenimekirja laiendamise mõte ning põlevkiviteaduse kui rahvusteaduse ausse tõstmise ettepanek. Seoses elektrienergia tarbimise pideva kasvuga kinnitati ka ettepanek elektrijaamade energiaplokkide renoveerimiseks.

Noored edastavad oma ettepanekud Ida-Virumaa saadikute ühendusele, samuti Haridus- ja teadusministeeriumile ning Välis-, Sise- ja Majandusministeeriumile.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside