Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Neljapäeval, 27. septembril kell 14 algab Riigikogu sotsiaalkomisjoni eestvedamisel Valges saalis avalik istung Euroopa südametervise käivitamisest Eestis.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Heljo Pikhofi sõnul on südametervise teema väga tõsine, kuna südame- ja veresoonkonna haigused on Eestis peamised varajase surma põhjused. Seetõttu on loogiline, et parlamendi sotsiaalkomisjon seda teemat ka tõsisemalt käsitleb. Pikhof: „Vaadates näitajaid, millega püsime Euroopa tipus, võib julgelt öelda – Eesti inimesel puudub aukartus elu ees. Kui ostetakse uus auto, jälgitakse selle mootori töötamist ülima tähelepanuga. Süda ehk siis elu ise aga oleks justkui niisama saadud.”

Sotsiaalkomisjoni esimehe sõnul kulub südame- ja veresoonkonnahaiguste raviks Euroopas 169 miljardit eurot aastas ning siia tuleks juurde liita varaste surmade tõttu kaotatud töötunnid.

Homme toimuval istungil tutvustatakse Euroopa südametervise hartat, südamehaiguste ja riskitegurite olukorda Eestis ning Eesti südamestrateegiat, teemakohaste sõnavõttudega esinevad sotsiaalkomisjoni esimees Heljo Pikhof, sotsiaalminister Maret Maripuu ja Eesti südame-veresoonkonna haiguste ennetamise projekti juht professor Margus Viigimaa,
Euroopa südametervise harta allkirjastati Euroopa Parlamendis 12. juunil 2007 (www.heartcharter.eu/), käesoleval aastal on plaanis Euroopa südametervise harta kinnitada-käivitada ka erinevates Euroopa riikides, Eestis toimub harta allkirjastamine 30. septembril.

Seoses südametervisele pühendatud päevaga Riigikogus kutsub Põhja-Eesti Regionaalhaigla Südametervise Keskus Riigikogu liikmeid ja Riigikogu Kantselei ametnikke homme ennelõunal südame-veresoonkonna haiguste riskitegureid määrama. Riigikogu hoones ruumis nr 103 mõõdetakse vererõhku ja määratakse kolesterooli ja veresuhkru sisaldust. Konsulteerib südamearst professor Margus Viigimaa.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside