Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Homme 24. märtsil kell 9.00 – 17.30 toimub Riigikogus Euroopa Parlamendi Mudeli (Model European Parliament, MEP) Läänemeremaade sessiooni istung, millega simuleeritakse Euroopa Parlamendi peaassamblee tööd. Istungil osalevad noortedelegatsioonid Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist, Taanist, Poolast ja Saksamaalt. Külalistena tulevad sessioonile ka St. Peterburi, Austria ja Hispaania õppurid. Kokku võtab istungist osa ligi 100 noort. Riigikogus toimuva peaassamblee avab Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Kristiina Ojuland.

Kolme eelneva päeva jooksul on MEP’i liikmed läbinud meeskonnatöö koolituse ja töötanud komisjonides välja resolutsioonid, mis tulevad arutusele peaassambleel.

MEP’i Läänemeremaade programmi eesmärk on arendada noortes huvi rahvusvahelise koostöö vastu ning mõeldud kasvupinnaseks tulevastele poliitikutele ja riigijuhtidele. Euroopa Parlamendi töö simulatsioon on seejuures kasutusel kui näidismudel rahvusvahelise assamblee korraldamiseks ja samas ka eeskuju, kuidas toimib demokraatlik parlamentarism.

MEP Läänemeremaade sessioon peaassamblee toimub Riigikogus juba kolmandat korda.

Lisainformatsioon http://www.mep.se/

Riigikogu pressitalitus

Ülo Mattheus, 631 6352

[email protected] 

Tagasiside