Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna toimub Riigikogus noorte Mudel Euroopa Parlament istung. Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Taavi Rõivas ütles täna istungit avades, et noorte värske pilk on suurte probleemide lahendamisel tihti väärtuslikuks osutunud. 

“Mitte kunagi ärge rahulduge vastusega, et “nii on alati olnud”‘, alati küsige, kas saab paremini,” ütles Rõivas noortele esinedes: “Säravad ideed tekivad nii Eestis kui kogu Euroopas just siis, kui mitte seada mõtlemisele raame.” 

Rõivase sõnul on tegemist küll simulatsiooniga, kuid sellest mõttemängust tekkivad ideed peaksid kindlasti leidma Riigikogu liikmete tähelepanu: “Näeme, kuidas noored mõtlevad ning loodetavasti ka värskeid lahendusi elulistele küsimustele.” 

Toompea lossis arutavad enam kui 200 noort Eesti ja kogu Euroopa seisukohalt olulisi teemasid. Simuleeritakse Euroopa Liidu institutsioonide tööd nii nagu seda tehakse Euroopa Parlamendis ning Euroopa Liidu Nõukogus. Tänasel istungil esinesid noorte ees ka Europarlamendi liikmed Kristiina Ojuland ja Indrek Tarand

Keskkooliõpilaste aruteluteemad on Euroopas tõusuteel olev paremäärmuslus, Euroopa Liidu reaktsioon olukorrale Lähis-Idas, laste vaesuse vähendamise võimalused Eestis, vastutustundliku ja loodussõbraliku tarbimise edendamine Euroopa Liidus, Eestis elavate vähemusrahvuste konkurentsivõime suurendamise võimalused ühiskonnas, elukvaliteet maapiirkondades ning euroala kriisi lahendused. 

Üliõpilased arutavad finantsabi andmist probleemsetele riikidele  nagu Kreeka, noorte tööpuudust, Schengeni laienemist Balkanile, Euroopa Liidu  ja Venemaa suhteid, mere- ja raudteede ohutu liikluse kindlustamisega seonduvat. 

Riigikogus toimuva istungi ettevalmistamise käigus kohtusid noored rea tuntud poliitikute ja erinevate valdkondade ekspertidega. 

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside