Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus tähistatakse täna vaimse tervise päeva psüühiliste erivajadustega inimeste käsitööde näitus-müügiga, mille avas keskpäeval Riigikogu aseesimees Jüri Ratas. „Näitust vaadates on näha, et kõigisse töödesse on pandud hing, süda ja palju aega,” ütles Ratas avaldades tänu kõigile, kes psüühiliste erivajadustega inimesi õpetavad ja juhendavad. Näituse avamisel võtsid sõna SA Tartu Vaimse Tervise hooldekeskuse juhataja Vello Vengerfeldt, Perearstide Seltsiesindaja Diana Ingerainen, vaimse tervise alase lühiloenguga esines Psühhiaatrite Seltsi esimees dr Andres Lehtmets.

Kahe tunni jooksul töötab Riigikogu hoone esimese korruse vestibüülis infolaud, kus lisaks kirjalikule teabele on võimalik konsulteerida erinevate spetsialistidega vaimse tervise teemadel. Huvilised saavad ka testida enda vaimset tervist.
Näituse külastajail on võimalik vaadata Vahur Laiapea äsja valminud dokumentaalfilmi “Eric. Tule laps”, mis jutustab ühe psüühikahäirega inimese loo tagasipöördumisest igapäevaellu.
Näitusmüük, kus oma toodangut pakuvad 18 psüühilise erivajadusega isikutele teenust pakkuvat asutust üle Eesti, on samas avatud täna kella 16ni. Oma käsitööd eksponeerivad Astangu Töökeskus, Jõgeva Haigla Päevakeskus, Keila Töökeskus, Maarjaküla, MTÜ Iseseisev Elu, MTÜ Merimetsa Tugikeskus, MTÜ Viljandi Töökeskus, hoolekandeasutustest Võisiku, Erastvere ja Imastu Hooldekodud, SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus ning Tallinna Vaimse Tervse keskusest Haabersti Klubimaja, Pelguranna Tegevus- ja Teraapiakeskus, Lasnamäe Töö- ja Tegevuskeskus, Töökeskus Juks.
 
Ülemaailmne vaimse tervise päev (World Mental Health Day) on alates 1996. aastast igal aastal 10. oktoobril toimuv vaimse tervise probleemide ennetamisele pühendatud üritus.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside