Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna saabub Eestisse vastukülaskäigule Ukraina Verhovna Rada delegatsioon, kuhu kuuluvad transpordi- ja kommunikatsioonikomisjoni esimees Mihailo Mironenko, sama komisjoni liige Pavlo Lebedev, toiduainetetööstuse- ja regionaalpoliitika komisjoni esimees, endine majandusminister Vasil Gureiev ning autoteede- ja transpordikomisjoni esimees Artem Sinitsja.

Neljapäeval, 16. veebruaril toimuvad kohtumised Riigikogus: kell 11 Riigikogu väliskomisjoniga eesotsas komisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga ning kell 13 majanduskomisjoniga eesotsas selle esimehe Arto Aasaga. Kell 14 võtab Ukraina parlamendidelegatsiooni vastu Riigikogu esimees Ene Ergma. Samuti on kavas kohtumine Riigikogu Eesti-Ukraina parlamendirühmaga.

Reedel, 17. veebruaril külastatakse majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning kohtutakse Eesti Raudtee ja Balti Laevaremonditehase esindajatega. Samuti on kavas kokku saada Ukraina kogukonna esindajatega ning külastada Ukraina kultuurikeskust Tallinnas.

Eelmise aasta lõpus külastas Ukrainat Eesti-Ukraina parlamendirühma viieliikmeline delegatsioon. Parlamendirühma esimehe Tõnis Paltsi sõnul on väga tähtis vahepeal soikunud parlamentidevahelisele koostööle uut hoogu anda, sest Ukraina on Eesti välispoliitika prioriteetne riik ja Eesti toetab järjekindlalt Ukraina lõimumist Euroopa Liiduga.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside