Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu aseesimees Helir-Valdor Seeder avab täna, neljapäeval 14. mail kell 13 Toompea lossi kolmandal korrusel Ukraina kunstniku Andrei Kovalenko maalinäituse „Värvide muusika“.

Helir-Valdor Seeder„Kovalenko lopsakas maalimisstiil ja emotsionaalne värvitunnetus pakuvad meile ainulaadset võimalust tunnetada ukraina rahvuslikku miljööd. Tema maalid loovad meeliköitva elamuse läbi slaavi motiivide ja seda ümbritseva looduse,“ ütles Seeder. Tema sõnul annab avatud näitus võimaluse läbi inimliku tunnetuse tugevdada silda meie riikide rahvaste vahel.

Andrei Kovalenko on nii sisult kui ka vormilt kunstnik – ekspressionist. Kunstniku väljendusrikas keel on kujunenud maaliliste ja graafiliste väljendusvahendite ruumilisel koosmõjul. Autori nägemuses transformeerunud reaalsuse puhul on kesksel kohal värvide ja vormide omapära, mis saavutatakse tänu graafiliste võtete ainulaadsele kasutusele. Tema piltidel on tunda erilist tähelepanu ümbritseva maailma vastu. See kajastub aastatepikkuse natuurist joonistamise ja vabas looduses maalimise kaudu. Andrei Kovalenko on ise märkinud, et ta eitab kontseptualismi ning selle totaalset allutatust külmale arvestusele, valemitele ja tiraažidele. Samas ei ütle Lõuna – Vene kunstikoolkonna traditsioone järgiv kunstnik lahti maalikunsti ainelisest koostisosast.

Näitus koosneb neljateistkümnest maalist, mis on maalitud ajavahemikus 2011 – 2015.  Näituse korraldas Ukraina saatkond  Eestis koostöös Riigikogu Kantseleiga.

Näitus on avatud kuni  11. juunini tööpäeviti kella 10-16. Huvilistel on Toompea lossi sissepääsuks vaja esitada isikut tõendav dokument.

Foto näituselt.

Riigikogu pressiteenistus

Gunnar Paal, 631 6351, 5190 2837

[email protected]

 

 

 

Tagasiside