Riigikogus on esmaspäevast avatud Eesti Kirjandusmuuseumi näitus „Pooltund kirjanikuga“, kus saab näha Eesti kirjanike, luuletajate, tõlkijate ja kirjandusteadlaste portreesid.

Eesti kirjarahva pildistamine algas enam kui kümne aastat tagasi ja jätkub. Kirjandusmuuseumi fotograafi Alar Madissoni sõnul on tal nende aastate jooksul kasutusel juba viies fotoaparaat, esimene oli seejuures filmiga.

„Tänaseks on üles pildistatud 256 kirjainimest, kellest suurt osa on võimalik septembri lõpuni kohata Toompea lossis,“ ütles mastaapse näituse kohta Alar Madisson. Enam kui kümne aasta jooksul on Eesti kirjarahva pildistamiseks teinud autori fotoaparaadid kümneid tuhandeid klõpse.

Näitusel on valik fotosid aastatest 2001-2013. Kuna pildistamise koht jäeti kirjarahva enese otsustada, sai projekt nime „Kirjanik ja tema keskkond”. Nii võib Eesti kirjarahvast näha oma kodudes ja aedades, suvilates, töökohtades, raamatukogudes, kohvikutes, mereääres, parkides või linnatänavail –  seal, kus oli igaühele harjumuspärane ja tuttav keskkond.

Toompea lossi kolmes eri osas on eksponeeritud kokku 178 fotot. Eesti kirjarahva portreesid on varem eksponeeritud näitustel Soomes ja Kanadas.

Fotonäitus jääb Riigikogus avatuks 30. septembrini ja seda saab külastada tööpäeviti kella 10-st 16-ni. Sissepääsuks on vajalik kaasa võtta pildiga isikut tõendav dokument.

Vaata fotosid näitusest.

Tagasiside