Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogus moodustatud kosmoseuuringute toetusrühma kuulub 8 liiget. Toetusrühma esimeheks valiti Ene Ergma ja aseesimeheks Mati Raidma. Kosmoseuuringute toetusrühma eesmärgiks on toetada Eesti ettevõtete tegevust kosmoseprogrammides nii Euroopa Kosmoseagentuuris kui ka Euroopa Liidu raamprogrammides.

Riigikogus moodustatud kaitseliidu toetusrühma kuulub 16 liiget. Toetusrühma esimees on Aivar Riisalu, aseesimehed Andres Anvelt, Mati Raidma ja Ülo Tulik.
 
Riigikogus moodustatud muinsuskaitse ühendusse kuulub 24 liiget. Esimeheks valiti Liis-Ly Pakosta ja aseesimeheks Rainer Vakra.
 
Pakosta märkis, ühendus alustab kohe ka praktiliste töödega. Nagu juba tavaks saanud, osalevad Riigikogu liikmed heakorratalgutel kaitseväe kalmistul, samuti osaletakse talgutel oma valimispiirkonnas, selgitas ta.
 
“Ühendusel on head võimalused kaasa aidata kultuuriväärtuste kaitsele ja me kavatseme neid võimalusi täie tõsidusega kasutada. Eelmise Riigikogu üks viimaseid vastuvõetud seadusemuudatusi puudutas muinsuskaitset. Arutelude käigus oli näha, kui palju võimalusi ja murekohti on tegelikult lahendamata selles valdkonnas. Nimetagem kasvõi omanike ja ametnike vahelist suhtlemist ja teineteisest arusaamist või võimalusi lähendada keskkonnakaitse ning muinsuskaitse tööpõldusid,” sõnas Pakosta.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside