Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Sadakond NATO riikide parlamendisaadikut koguneb sel nädalavahetusel NATO Parlamentaarse Assamblee (PA) alalise komitee istungile Riigikogus.

NATO PA Eesti delegatsiooni esimehe Raimond Kaljulaidi sõnul on assamblee suur väärtus NATO riikide parlamentide esindajate vahetu dialoog, milleks loovad hea võimaluse assamblee erinevad kohtumised. „Muidugi soovime kolleegidele selgitada Eesti seisukohti ning nägemust Ukraina aitamise ja kollektiivkaitse tugevdamise osas,“ ütles ta.

NATO PA alalise komitee istung algab istungisaalis Riigikogu esimehe Lauri Hussari tervituskõnega laupäeva pärastlõunal. Komitee arutab laupäeval NATO PA presidendi Michal Szczerba juhtimisel nii juuli algul toimuvat Washingtoni tippkohtumist kui ka Ukraina jätkuvat toetamist käsitlevaid deklaratsioone, mille arutelu jätkub assamblee kevadistungil mais. Esimest korda osaleb assamblee kohtumisel täisliikmena ka märtsi algul NATOga ühinenud Rootsi delegatsioon.

Pühapäeval algusega kell 9 esineb Riigikogu istungisaalis peaminister Kaja Kallas, kes ühtlasi vastab saadikute küsimustele. Peaministri pöördumine ja küsimuste-vastuste voor on avalik ning seda saab vaadata ingliskeelsena veebiülekandes. Ajakirjanikel on võimalik komitee istungi avalikku osa, mis kestab umbes 45 minutit, jälgida ka Riigikogu pressirõdul. Hiljem saab avaliku osa salvestist vaadata Riigikogu YouTube’i kanalil.

NATO PA alalise komitee istungil esinevad pühapäeval videopöördumisega ka Ukraina parlamendi esimees Ruslan Stefantšuk ja kõnega Ukraina delegatsiooni esimees Jegor Tšernjev.

NATO PA Eesti delegatsiooni juhtiv Kaljulaid, delegatsiooni liikmed Marko Mihkelson ja Meelis Kiili ning riigikaitsekomisjoni esimees Kalev Stoicescu ja aseesimees Leo Kunnas peavad Ukraina delegatsiooniga pühapäeval eraldi kohtumise.

Enne istungi algust külastavad alalise komitee liikmed Miinisadamat, kus nad kohtuvad mereväe ülema kommodoor Jüri Saskaga.

Fotod (autor: Erik Peinar / Riigikogu Kantselei)

Riigikogu pressiteenistus
Karin Kangro
631 6356, 520 0323
[email protected]
päringud: [email protected]

Tagasiside