Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna käisid Riigikogu tervitamas ja parlamendile järgnevaks aastaks õnne, tervist ja tarkust soovimas Vanalinna Hariduskolleegiumi Põhikooli 200 mardisanti.

Väikesed mardisandid kogunesid Riigikogu hoone vestibüüli, kus laulsid oma õnnesoovid ette neid tervitama tulnud Riigikogu Mardile ja Kadrile ning teistele saadikuile. Muuhulgas soovisid lapsed seadusandjaile ka õige otsustuse õnne. Riigikogu esindajaile anti üle ka nn mardipalve. Palvesse oli kirja pandud laste soov jätkata kooliteed oma armsas koolimajas, mille korrashoiuks kooli õpilased koos emade-isadega on palju ära teinud.

Riigikogu Mart Märt Rask ja Kadri Katrin Saks tänasid mardisante heade soovide eest sõnades, et soovivad lastele kõike seda sama, mida lapsed neile soovisid. Meenutades oma lapsepõlve märkis Katrin Saks, et vahel võib õnn peituda ka kommides ning ulatas lastele mitu kotitäit komme.

Vanalinna koolis on aastaid olnud traditsiooniks õpetada lastele eesti vanarahva tarkusi ja kombeid. Igal mardipäeval jooksevad lapsed kostümeeritult marti läbi vanalinna ja alati viib teekond läbi ka Riigikogust.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside