Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Traditsiooniliselt käisid täna Riigikogu tervitamas ja parlamendile järgnevaks aastaks õnne, tervist ja tarkust soovimas Vanalinna Hariduskolleegiumi Põhikooli 200 mardisanti.

Väikesed mardisandid kogunesid Riigikogu hoone vestibüüli, kus laulsid oma õnnesoovid ette neid tervitama tulnud Riigikogu liikmetele. Muu hulgas soovisid lapsed seadusandjaile kodaniku, presidendi ja seaduste õnne.

”Soovime Riigikogule, et kõik vanad ruuliksid ja noored oleks vahvad, et puurijad puuriksid ja lõbutseksid rahvad. Maade ja me riikidega oleks vaherahu ja need kes oleks haiged saaksid võtta oma rohu,” kõlas Riigikogule üle antud mardikirjas.

Tänades mardisante heade soovide eest, jagas Riigikogu Mart (Laar), Riigikogu esimees Ene Ergma ja teised kohalolnud parlamendiliikmed väikestele külalistele laiali maiustusi.

Vanalinna koolis on aastaid olnud traditsiooniks õpetada lastele eesti vanarahva tarkusi ja kombeid. Igal mardipäeval jooksevad lapsed kostümeeritult marti läbi vanalinna ja alati viib teekond läbi ka Riigikogust.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside