Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu lahtiste uste päeval käis täna ligikaudu 2500 inimest, kelle seas oli ka külalisi Prantsusmaalt, Hollandist, Saksamaalt, Rootsist, Soomest ja Leedust.

Parlamendi lahtiste uste päeva üritused algasid hommikul kell 10, kui piirivalve orkestri helide saatel avanesid Toompea lossi väravad. Oma avakõnes rõhutas Riigikogu esimees Ene Ergma, et Riigikogu sihiteadlik poliitika on olnud avatus ning see maja on avatud kõigile. ”Siin on kõigil otsene võimalus jälgida toimuvat ja ise otsustada, kuidas asjad on,” ütles ta. Riigikogu esimees kutsus rahvast vaatama lossis ringi ning kasutama võimalust käia ära Pika Hermanni tornis, et vaadata meie kaunist maad ja meie sini-must-valget lippu ”” käesolev aasta on meie lipu juubeliaasta.

Kell 13 Riigikogu saalis alanud infotunnis vastasid inimeste küsimustele peaminister Juhan Parts, sotsiaalminister Marko Pomerants ning siseminister Margus Leivo. Küsijad tundsid huvi näiteks toimetulekutoetuste,  elektri hinna, ELiga liitumise ja ELi ühise välispoliitika, okupatsioonikahjude hüvitamise, pensionite, sotsiaaltoetuste maksmise, põllumajanduse, haridusreformi ja sundüürnike probleemi vastu.

Kell 14 algas Valges saalis Euroopa Liidu asjade komisjoni avalik istung, mille teemaks oli ELi alane teavitus liitumiseelsel ja ””järgsel perioodil.

Lahtiste uste päeva puhul jagati külalistele infomaterjale, Riigikogu logoga õhupalle ja maiustusi. Toimusid ekskursioonid, mida juhtisid ka Riigikogu liikmed. Suurt huvi pakkus tõus Pika Hermanni torni, mida külastas umbes 600 inimest. Nooremad külalised tutvusid aktiivselt kohvikus üles seatud internetitoaga, kus sai praktilisi näpunäiteid Riigikogu infosüsteemide kasutamiseks. II korrusel oli avatud näitus ”Eesti riigilipu ajaloost”. Päev läbi olid lahti ka Riigikogu istungisaali uksed. Päeva lõpetuseks esines Valges saalis Virumaa poistekoor Hirvo Surva juhtimisel.

Lahtiste uste päev oli pühendatud Eesti parlamendi 85. sünnipäevale. 23. aprillil 1919 kogunes oma esimesele istungile Riigikogu eelkäija Asutav Kogu.

Tagasiside