Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Riigikogu hoone vestibüülis traditsioonilise Võrumaa valdade käsitöömeistrite tööde näituse, mis sedakorda kannab nime „Masust mäe pääle” ja mille on korraldanud juba IX korda Võrumaa Omavalitsuste Liit. „Kui võrokesed on meile saabunud, siis on Jõulud käes ja nagu näha, pole masu Võrumaale midagi teinud,” ütles Ergma külalisi Toompeal tervitades.

Võru maavanem Ülo Tulik lisas omalt poolt: „Toome teile sõnumi, et Võrumaal elatakse jätkuvalt kenasti.” Tulik märkis oma sõnavõtus, et neil on ka muresid, mille üle nad soovivad poliitikutega nõu pidada. Esiteks teeb neile muret uue jahiseaduse kontseptsioon, mille vastuvõtmise korral võib Võrumaalt jahipidamine kaduda. Teiseks soovivad nad leida toetust mõttele, et raskustes omavalitsused saaksid Euroopa rahade taotlemisel omafinantseeringu näol abi mõnest fondist. „Muidu eurorahad meieni ei jõua,” kurtis Tulik.
 
Avamisüritusest võtsid osa veel Võrumaa Omavalitsuste Liidu esimees Tiit Tõnts koos Võrumaa omavalitsusjuhtide delegatsiooniga ning Riigikogu Kagu-Eesti toetusrühm eesotsas oma esimehe Ivi Eenmaaga.
 
Väljapanek sisaldab käsitöömeistrite erinevaid kudumeid, puidust tooteid, kaltsuvaipu, lapitekke, patju, linaseid tooteid, keraamikat, sepiseid, laastukorve, hoidiseid ja palju muud, mida näitusekülastajad saavad ka jõulukingitusteks kaasa osta.
 
Võrumaa omavalitsusjuhid kohtuvad 2 päeva jooksul ka Riigikogu fraktsioonide ja regionaalminister Siim Valmar Kiisleri ningteiste ametkondade esindajatega. Kohtumistel käsitletakse omavalitsuste tasakaalustatud arengut ja tööhõiveprobleemide lahendeid, Päästeameti tegevust regionaalsel tasandil ning maakondlikku kriisireguleerimist, EMOLi tegevust, perepoliitikat ja muid sotsiaalvaldkondi, aga ka munitsipaalpolitsei ja heakorra temaatikat.
 
Näitus jääb avatuks 9. detsembrini.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside