Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Urmas Viigi näituse "Praktiline ilu".

Tervitades kohalolijaid väljendas Ergma heameelt järjekordse huvitava näituse üle Toompea lossi kunstisaalis. Jagades oma muljeid avaldas Ergma lootust, et põnev väljapanek tekitab huvitavaid assotsiatsioone kõigis vaatajates.

Tutvustades eksponeeritud kunsti rõhutas Urmas Viik, et tööd on suunatud näituse kohta arvestades kindlale adressaadile. ”Loodan, et väljapanekut vaadates käivitub kõigis seosteahel, kuhu see siis ka välja ei jõuaks,” märkis autor.

Muu hulgas on näitusel üles seatud Riigikogu liikmete näopiltidega rätiknukud ja portreefotode seeria ning suureformaadiline tualettpaberist valmistatud roosidega kaetud taies. Kunsti tarbitavus on Viigi arvates uus ajastu nõue. Kunstnik tõdeb, et uusliberaalse primitivismi järgi peab kõik ilus olema kasulik. ”Tualettpaberist roosid sobivad häda korral praktiliseks kasutuseks, nukk ”Parlamentäär” võib aga täita woodoo eseme või kaisukaru ülesannet sõltuvalt sellest, kas tegu on sõbra või vaenlasega,” osutas kunstnik näitustööde rakendamise võimalustele.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside