Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Näitus kajastab kohaliku algatuse mõju külaelule.

Eesti külade ja väikelinnade liikumise Kodukant korraldusel avati täna Toompea lossis näitus ”Kohalik algatus ja selle tähtsus külaelu arengus”.

Riigikogu esimees Ene Ergma rõhutas näituse avamisel kohaliku algatuse tähtsust külaelu arendamisel. ”Mida rohkem on altpoolt tulevat algatust – seda enam on loota paremat tulemust,” märkis Ergma. ”Kohaliku algatuse programm on kujukas näide sellest, kuidas väheste rahaliste vahenditega on tehtud ära tohutu töö.”

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse, siseministeeriumi ja liikumise Kodukant koostöös valminud näitus tutvustab laiemalt nimetatud programmist rahastatud projektide tulemusi ja nende elluviijaid. Samuti antakse kokkuvõtlik ülevaade programmi kaudu rahastatud projektidest, nende mõjust ja jätkusuutlikkusest kohaliku piirkonna arendamisel. EASi kaudu on rahastatud alates 2000. aastast 3228 projekti, mille kogumaksumuseks on olnud enam kui 20 miljonit krooni.

Kohaliku omaalgatuse programm käivitus 1996. aastal külaliikumise toetamise nime all. Käesolevaks ajaks on sellest aga kujunenud üks edukamaid siseriiklikke programme, mis haarab kohalikke elanikke.

Toompea lossis avatud näitusel esitletakse 15 maakonna ja Kagu-Eesti partnerlusprogrammi tutvustavatel stendidel kolme projekti elulugu, mida külale või piirkonnale on andnud kohaliku omaalgatuse toetus ning kuidas on selle tulemusel tekkinud ja kasvanud sotsiaalne kapital.

Näitus jääb Toompeal avatuks kuni 13. aprillini. Seejärel on see vaatamiseks siseministeeriumis. Pärast seda rändab näitus igasse maakonda. Näitusel on ka rahvusvaheline teekond, mis viib selle nii Lätti, Leetu kui ka Soome.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside