Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Riigikogu hoone sisehoovis Raplamaa kuu Riigikogus. Ergma tänas kõiki Raplamaa inimesi, kes maakonnakuu teoks saamisesse on panustanud. Rapla maavanem Tiit Leier tutvustas sündmusi, mis käesoleva kuu jooksul nii Riigikogus kui Raplamaal aset leiavad.

Avapäeval näitasid Vana-Vigala Tehnika-ja Teeninduskooli sepaeriala õpilased Riigikogu hoovis huvilistele sepistamise nippe. Välja olid pandud nende kaunimad tööd. Riigikogu rahvas sai proovida sepavasara abil meenemüntide vermimist. Riigikogu esimees võttis Vana-Vigala Tehnika-ja Teeninduskooli õpilastelt vastu kingituse Riigikogule – ühe õpilase lõputööna valminud massiivse sepiskella, mis näitab „Eesti aega”. Muusikalist meelelahutust pakkus seppade ansambel “Raudam”. Samuti sai maitsta õpilaste endi valmistatud koduleiba, kodusinki ja ehtsaid hapukurke.
 
Riigikogu hoone vestibüülis saab näha Järvakandi klaasistuudio kunstniku Eero Vaikre ja ehtekunstniku Mari-Liis Makuse näitust, keraamikataieseid Haidi Rataselt, Piret Marksilt ja Atla mõisakeraamikalt, samuti Järvakandi Rabarockki tutvustavat fotonäitust Toomas Dettenbornilt.
Riigikogu hoone II korrusel eksponeeritakse Katri Lumi ja Riin Palloni maale. 
Toompea lossi raamatukogus tutvustatakse Raplamaa kohta viimastel aastatel ilmunud raamatuid. Samas saab vaadata portselanile maalitud taieseid Juta Hiielolt ja Leida Jõenurmelt. Kohvikus jookseb film Raplamaast.
 
Raplamaa kuu raames on 20. mail Toompea lossi kohvikus praktikal Kehtna Majandus – ja Tehnoloogiakooli toitlustuseriala III kursuse õpilased, kes pakuvad välja enda koostatud menüü ja valmistavad ka ise toidud.
 
Kuu jooksul toimub fraktsioonide esindajate osavõtul Riigikogu teabepäev Raplamaal.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside