Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma ja Pärnu maavanem Toomas Kivimägi avasid täna Riigikogus Pärnumaa kuu. Kivimägi sõnul on see suurepärane võimalus end kuu aja jooksul näidata ja maakonda ehk võimule lähemale tuua.

Avaüritusel esitasid Jõõpre Põhikooli õpilased näidendi „Kilplased“. Filmi vahendusel sai kuulata Pärnumaa lasteaia lastega tehtud intervjuusid Eesti riigist ja riigi juhtimisest. Pärnumaa Kutsehariduskeskuse noored kokad andsid Ene Ergmale üle endi küpsetatud „Riigipiruka“. Huvilised said konverentsisaalis jälgida Mati Põldre videofilmi „Pärnumaa päikeseringid“.
Riigikogu hoone II korrusel avati Aivar Kurvitsa kunstinäitus ning kohvikus saab tutvuda  Pärnumaad tutvustava teabenurgaga.
Pärnumaa kuu raames toimub veel rida kohtumisi Riigikogu komisjonides. 23. märtsil osaleb Pärnumaa delegatsioon kultuurikomisjoni ja majanduskomisjoni ühisistungil, kus on arutusel muutused Pärnumaa haridusvõrgus, ettevõtluse struktuur ja hariduse roll, aga ka tööhõive, karjäärinõustamise, ümberõppe ja muude ettevõtlust mõjutavate teguritega seotud teemad.
Kavas on ka kohtumine sotsiaalkomisjoni ning rahanduskomisjoniga.
27. märtsil toimub Riigikogu teabepäev Pärnumaal, kus Riigikogu liikmed külastavad Pärnumaa ettevõtteid ja haridusasutusi ning kohtuvad omavalitsusjuhtide ja volikogude esimeestega.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside