Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Riigikogu hoone vestibüülis Eesti Lasterikaste Perede Liidu eestvedamisel valminud lapitekkide näituse „Lapitekimaania“. Näitusel saab näha 16 lapitekki, mida õmblesid kokku 132 inimest üheksast Eesti maakonnast kokku 1024 töötunni vältel.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu algatusel toimusid tänavu veebruarist maini lapitekkide loomise töötoad, kus said osaleda nii käsitööharrastajad kui lasterikaste perede esindajad – lapsed, emad-isad ja töötubade juhendajad. Suurtele peredele suunatud ürituse „Lapitekimaania“ igas töötoas valmis kaks suurt lapitekki mõõdus 240×240cm. Aktsiooni käigus valminud lapitekkidest pandi kokku rändnäitus, mis liigub mööda Eesti erinevaid linnasid.

“Eesti rahva püsimajäämine ja elukvaliteet sõltub otseselt laste arvukusest ja nende arenemisvõimalustest. Kuigi sõnades toetavad kõik laste- ja perepoliitika tähtsust, jääb tegudest tihti vajaka. Lastega pered peavad olema meie ühiskonna kõige tähtsamal kohal. Selle aasta lõpus jõuab Riigikokku uus ja kaasaegne lastekaitseseadus, mille rakendumise tulemusel muutub ka meie laste ning perede olukord palju kindlamaks,“ ütles sotsiaalkomisjoni esimees Margus Tsahkna näituse avamisel. Ta rõhutas, et lapsed ja pered on Riigikogu sotsiaalkomisjoni olulisim teema kogu käesoleva koosseisu jooksul.

Eesti Lasterikaste Perede Liit kinkis ühe käsitöötoas valminud lapiteki ka Riigikogule.

Näituse korraldamise initsiaator ja eestvedaja oli Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige Helmen Kütt.

Fotod näituse avamiselt: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2013/Naitused/lapitekimaania/

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside