Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma ja Lääne maavanem Neeme Suur avasid täna Riigikogu hoone vestibüülis Läänemaa kuu Riigikogus. Maavanem tutvustas Läänemaad Ants Laikmaa sõnadega: „Raskelt ilus, kehvalt kaunis”, tuues esile päratu rikka kultuuripärandi, mis Läänemaale on au ja kuulsust toonud. Ene Ergma märkis, et näiteks Haapsalu salli teatakse nüüd ka Indias, kuna kinkis selle hiljutisel India visiidil India parlamendi spiikrile. Ergma sõnul on Haapsalu salli erilisust saanud imetleda veel paljud Euroopa riikide parlamentide naisspiikrid. 21. septembril avatakse ka Riigikogu hoone II korrusel väljapanek Haapsalu sallidest .

Tõnis Padu avas samas oma fotonäituse “Läänemaa 20. sajandi arhitektuur”. Muusikalist külakosti pakkusid Vormsi ja Noarootsi folkloorirühmad.
 
Septembri jooksul on kavas Läänemaa esindajate kohtumised Riigikogu rahanduskomisjoni, maaelukomisjoni, majanduskomisjoni, õiguskomisjoni, aga ka kultuurikomisjoni ja keskkonnakomisjoniga. Kohtumistel arutusele tulevad teemad käsitlevad regionaalpoliitilisi küsimusi, transpordi infrastruktuuri arengut, isiklikku kasutusõigust ja maa ajutist valitsemist jpm.
4. oktoobrile on planeeritud Riigikogu esindajate ringsõit Läänemaal.
 
Toompea lossi III korrusel eksponeeritakse Edgar Valteri illustratsioone Sten Roosi muinasjuturaamatule.
 
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside