Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu


Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Riigikogus Hiiumaa kuu. Hiidlasi Riigikogus tervitades väljendas Ergma head meelt selle üle, et kohe istungjärgu algul jätkatakse toreda traditsiooniga – erinevate maakondade tutvustamisega Riigikogus. Hiiu maavanem Hannes Maasel lisas omalt poolt, et kui selle kuu raames suudetakse inimestele üht väikest meretagust maad teadvustada, on osa eesmärgist saavutatud. Kärdla linnapea Anton Kaljula märkis, et hiidlased on tulnud Toompeale eelkõige selleks, et rääkida Hiiumaa probleemidest, aga ka Läänemerest, mis Hiiumaad ümbritseb ja selle elu mõjutab.

Hiiumaa kuu avaürituseks oli Hiiumaalt valitud Riigikogu liikmete kohtumine Hiiu maavanema, omavalitsusjuhtide ja ettevõtjatega. Probleemide kõrval olid arutusel ka Hiiumaa võimalikud arengud.

Riigikogu hoone I korruse fuajees avati hiidlaste näitus „Aja lugu“ ning käsitöö näitusmüük. Riigikogu kohvikus saab täna degusteerida hiiupäraseid toite.

 

Hiiumaa kuu raames toimub 23. septembril veel rida kohtumisi Riigikogu komisjonides, 26. septembril toimub Riigikogu liikmete visiit Hiiu maakonda.


Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside